Na co zwracać uwagę wybierając piecyk wolnostojący zamiast kominka?

piecyki wolnostojące Czy piecyk wolnostojący jest w stanie zastąpić tradycyjny kominek? Okazuje się, że jest to równie wydajne rozwiązanie sprawdzające się jako źródło dodatkowego ogrzewania nawet tam, gdzie metraż jest niewielki, a stropy na tyle słabe, że trudno myśleć o klasycznych kominkach. Warto zatem zastanowić się, co powinniśmy wiedzieć o piecykach na drewno. Już na wstępie warto podkreślić, że ich porównanie z klasycznymi paleniskami zawsze będzie nieco na wyrost, piecyki nie są bowiem w stanie zagwarantować tak dużej ilości ciepła. Nie nadają się do samodzielnego ogrzewania mieszkania, można jednak cieszyć się zarówno ich atrakcyjnym wyglądem, jak i widokiem płonącego ognia.

Sam ich zakup jest zresztą niezwykle satysfakcjonując i dlatego, że nie musimy obawiać się o niedobory tak z uwagi na kolorystykę, jak i na wzornictwo. W sprzedaży dostępne są nie tylko piece uniwersalne, które sprawdzą się w każdym wnętrzu, ale i takie, które mogą pojawić się w najbardziej gustownym salonie wywołując szczere piecyki wolnostojące na drewnouznanie. Tylko od nas zależy też to, jakiej wielkości rozwiązanie pojawi się w naszym domu. Najmniejsze z piecyków przypominają swoją wielkością odkurzacz i z powodzeniem sprawdzają się tam, gdzie nie moglibyśmy nawet marzyć o klasycznym palenisku. Największe mają jednak nawet kilka metrów kwadratowych powierzchni. Bez względu jednak na to, jaka wielkość piecyka przypadnie nam do gustu, nie musimy montować go na stałe.

Możemy go traktować tak, jak traktuje się mebel i zabrać ze sobą wówczas, gdy będziemy opuszczać dom. Ciekawym rozwiązaniem są też obecne w wielu piecykach duże, przeszklone drzwiczki pozwalające nam na przyglądanie się, jak płonie ogień. Oczywiście, wybór rozwiązania tego typu nie zawsze jest tak samo oczywisty, wskazane jest zatem przeanalizowanie naszych oczekiwań. Gdy kluczowe znaczenie mają dla nas walory grzewcze, najlepszym posunięciem będzie zakup piecyka żeliwnego z paleniskiem wyłożonym cegłami szamotowymi. Gdy stawiamy na walory estetyczne, lepszym posunięciem będzie piecyk stalowy. Nie zapominajmy też o właściwym dopasowaniu mocy piecyka do naszych potrzeb, jeszcze przed zakupem dobrze jest wiec wiedzieć, jakie pomieszczenia mają być ogrzewane i jakie są ich parametry. W przypadku problemów warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty.

Powiązane artykuły

Czy opalanie drewnem jest opłacalne?

Jeżeli do opalania drewnem wykorzystujemy odpowiedni piec możemy spokojnie ogrzewać nim dom nie martwiąc się o koszty.

Pellet - tani materiał grzewczy

Wykorzystując ten materiał do ogrzewania naszych pomieszczeń możemy wiele zaoszczdzić. Jest to coraz bardziej popularne paliwo grzewcze, w związku z czym dostaniemy je w każdym sklepie branżowym.

Koza z płaszczem wodnym

Koza nie spełnia już tylko funkcji związanej z ogrzewaniem, teraz to także ozdoba salonu. Producenci próbuja zdobyć klientów nie tylko funkcjonalnością swoich produktów, dbają także o design. Dzieki temu...

Jakie źródło ogrzewania wybrać?

To jakie źródło ogrzewania wybrać zależy od tego jaka jest powierzchnia ogrzewanego obszaru. Istnieje wiele optymalnych rozwiązań, jednak musimy wybrać najlepszego dla naszego domu lub mieszkania. Szukając....