Piecyk wolnostojący jako źródło dodatkowego ogrzewania w domu

piece wolnostojąceOsoby, które zastanawiają się nad tym, czy alternatywą dla kominka w ich domu nie może zostać piecyk wolnostojący coraz częściej przekonują się o tym, że trudno o przeciwwskazania uniemożliwiające wcielenie w życie takiego rozwiązania. Okazuje się, że nowoczesne piecyki wolnostojące nie są wcale mniej wydajne niż paleniska w ich klasycznym wydaniu, nie bez znaczenia jest zaś i to, że jako źródło dodatkowego ogrzewania mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie niewielki metraż i dość słabe stropy stawiają pod znakiem zapytania możliwość instalacji klasycznego kominka. Naturalnie, piecyki na drewno nie są w stanie zagwarantować nam ciepła porównywalnego z tym, jakie oferuje klasyczny kominek. Nie takie jest jednak ich przeznaczenie, nie mówimy bowiem o rozwiązaniach tworzonych z myślą o osobach zastanawiających się nad tym, jak ogrzać całe mieszkanie. Wśród atutów piecyków wymienia się, między innymi, ich atrakcyjność wizualną.

piecyk wolnostojącyOkazuje się jednak, że nie jest ona wcale jedynym argumentem przemawiającym za tym, aby zdecydować się na ich wykorzystanie. Nie mniej istotne wydaje się to, że piecyki tego typy można wykorzystać nawet tam, gdzie brakuje miejsca na tradycyjny kominek, nie powinni przy tym pogardzić nimi ani zwolennicy klasycznego, ani modernistycznego sposobu wyposażenia wnętrza. Atutem piecyków jest i to, że ich wielkość można zawsze dopasować do naszych indywidualnych oczekiwań, w sprzedaży dostępne są więc zarówno takie, które nie zajmują nawet metra kwadratowego powierzchni, jak i takie, które sprawdzą się nawet wówczas, gdy zależy nam na ogrzaniu salonu charakteryzującego się imponującymi gabarytami. Na piece wolnostojące możemy też liczyć wówczas, gdy chcemy się przeprowadzić, w przeciwieństwie do klasycznego kominka możemy go bowiem traktować tak, jak każdy inny mebel. Nie da się przy tym ukryć, że może być to mebel wyjątkowo efektowny, trudno bowiem nie zachwycić się już choćby przeszklonymi drzwiczkami, przez które zawsze można patrzeć na płonący ogień.

Powiązane artykuły

Czy opalanie drewnem jest opłacalne?

Jeżeli do opalania drewnem wykorzystujemy odpowiedni piec możemy spokojnie ogrzewać nim dom nie martwiąc się o koszty.

Pellet - tani materiał grzewczy

Wykorzystując ten materiał do ogrzewania naszych pomieszczeń możemy wiele zaoszczdzić. Jest to coraz bardziej popularne paliwo grzewcze, w związku z czym dostaniemy je w każdym sklepie branżowym.

Koza z płaszczem wodnym

Koza nie spełnia już tylko funkcji związanej z ogrzewaniem, teraz to także ozdoba salonu. Producenci próbuja zdobyć klientów nie tylko funkcjonalnością swoich produktów, dbają także o design. Dzieki temu...

Jakie źródło ogrzewania wybrać?

To jakie źródło ogrzewania wybrać zależy od tego jaka jest powierzchnia ogrzewanego obszaru. Istnieje wiele optymalnych rozwiązań, jednak musimy wybrać najlepszego dla naszego domu lub mieszkania. Szukając....